У Херсонському державному університеті відбулось друге засідання науково-технічної ради НПП «Кам’янська Січ»

Відбулось чергове засідання Науково-технічної ради національного природного парку «Кам’янська Січ» на базі наукового куратора Херсонського державного університету. Науково-технічна рада є постійно діючим колегіальним дорадчим органом, який вирішує наукові та науково-технічні проблеми і сприяє участі громадськості в управлінні НПП «Кам’янська Січ», а також НТР надає рекомендації щодо основних питань діяльності парку. На засіданні обговорили матеріали до проєкту лімітів на спеціальне використання природних ресурсів у науково-дослідних цілях у межах Парку, затвердили склад бюро Науково-технічної ради, розглянули та погодили ділянки і маршрути для ведення рекреаційної діяльності. Науково-технічною радою розглянуто наукове обґрунтування на спеціальне використання природних ресурсів в межах парку на 2021 рік необхідних для інвентаризації флори судинних рослин, бріофлори та ліхенобіоти, а також для встановлення сучасного стану іхтіофауни акваторії Парку, рівня трансформації видового складу риб, динаміки структурних показників популяцій риб. Визначено пріоритетність серед запропонованих рекреаційним відділом туристичних маршрутів.


Була заслухана інформація про вихід першого Тому Літопис природи за 2020 рік як основної науково-дослідної теми НПП «Кам’янська Січ». Обговорено перспективи створення музею в Милівській територіальній громаді та можливість надання матеріалів з НПП «Кам’янська Січ».

Члени ради проголосували за створення бюро у складі 8 осіб, які зможуть приймати рішення у термінових питаннях. Також був анонсований вихід першого тому «Літопису природи» НПП «Кам’янська Січ», відкриття краєзнавчого музею Милівської територіальної громади, в якому буде представлена історія Національного природного парку, та розташування метеорологічної станції на території «Кам’янської Січі».
«Територія Національного парку залишається цікавою для науковців. 23 травня та з 4 по 6 червня на степових ділянках працюватимуть іноземні вчені-біологи у складі експедиції ХДУ. Національний заповідник «Хортиця» вже заявив про бажання продовжити археологічні розкопки на території заповідного об’єкту», – підкреслив в. о. директора НПП «Кам’янська Січ»
Сергій Скорик, Юля Ходосовцева.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *