Нові туристичні маршрути пропонує Національний природний парк «Кам’янська Січ»

Національний природний парк «Кам’янська Січ» запрошує херсонців та гостей області пройтись цікавими туристичними пішими та водними маршрутами. Діяльність співробітників заповідного об’єкта не обмежується лише охороною. У їхніх функціях — еколого-просвітницька, виховна робота, розвиток туристичного напрямку.

Завідувач кафедри ботаніки ХДУ, доктор біологічних наук, професор Іван Мойсієнко зазначив: «Перед цим новим туристичним сезоном зібрався досить потужний колектив — і викладачі, і студенти, і працівники парку. Ми апробовували, планували можливі туристичні маршрути на період цього сезону. Пройшли кілька з них, роздивилися багато локацій. Чекаємо туристів».
«Кам’янська Січ» — пам’ятка комплексна: природні об’єкти, археологічні та історичні пам’ятки, включені до туристичних шляхів.

Керівник природного парку «Кам’янська Січ» Сергій Скорик розповів, що таких шляхів сім: «П’ять піших туристичних маршрути і два водні, які будуть відкриті вже в червні».
Цього року навесні одними з перших на екскурсії в нацпарку побували представники Херсонської Торгово-промислової палати.

Президентка палати Вікторія Остроумова поділилася враженнями від візиту: «Все дуже сподобалося. І погода, і екскурсоводи, тепло прийняв нас президент національного парку. Була чудова екскурсія з Андрієм Лопушинським. Професори Іван Мойсієнко та Олександр Ходосовцев розповіли про біологічне різноманіття парку та про його важливість. Ми дізналися для себе багато нового. І вже намітили, що могли б тут зробити. Я сподіваюся, що цього року у нас буде багато туристів».
Найчастіше гостей парку цікавлять історичні події, які відбувались на цій території, природні умови, в яких жили учасники цих подій. Один з маршрутів включає знайомство з козацьким станом Війська Запорозького Низового — «Кам’янською Січчю».
Завідувач сектору «Кам’янська Січ» Національного заповідника Хортиця Андрій Лопушинський розповів: «В «Кам’янській Січі» херсонці можуть побачити могилу кошового отамана Костя Гордієнка, місце, де розташовувалися козацькі курені. Все це розташовувалося на досить крутому схилі. Частина куренів знаходилася і вище, на площині. Треба відвідувати такі історичні місця, пізнавати історію рідного краю».

Не лише свідоцтва козацької доби входять до спільного туристичного маршруту. На території природного парку розташовуються пам’ятки більш давніх часів — епохи бронзи та скіфського періоду. Є кургани давніх народів, городище пізньоскіфського періоду, більш наближені у часі об’єкти — унікальна церква у селі Качкарівка, залишки маєтку Агаркових у селі Республіканець Бериславського району. І всі ці події відбувалися у природному середовищі.
Заступниця керівника НПП «Кам’янська Січ» Юлія Ходосовцева запрошує на екскурсії: «Ми хочемо запропонувати нашим відвідувачам сім маршрутів, розроблених співробітниками Національного природного парку «Кам`янська Січ». Нам є що показати, бо тут цікаво і захоплююче у будь-яку пору року. Тож запрошуємо пройтись туристичними стежками і відкрити для себе природу та історію півдня України!».
Підготувала Марина Азізова

Деталі у відеосюжеті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *